rok 2013-2014

27 czerwca 2014r. Zakończenie roku szkolnego.18 czerwca dzieci z klas 0 - III i przedszkola wraz z wychowawcami przygotowali uroczystość dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Uczniowie z poszczególnych oddziałów przedstawili przygotowane wiersze i piosenki. Było wielu rodziców. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich

p. Anna Kardecka

 
23 maja drużyna uczniów z klas I - III wzięła udział  w I Olimpiadzie "Maluchy na start" im. Romany Klimas , która odbyła się w SP w Rzechcie.
Drużyna  zdobyła I miejsce. Wszystkie dzieciaki otrzymały medale i puchar z rąk Wójta Gminy Sieradz. 

p. Anna Kardecka9 czerwca dzieci z klas 0a, 0b, I i II były na wycieczce w ZOO Safari w Borysewie. Mogły tam podziwiać wiele niezwykłych zwierząt. Podczas przejażdżki kolejką po ZOO przewodnik zapoznał dzieci z nazwami zwierząt oraz z ich pochodzeniem i trybem życia. Można też było na specjalnym wybiegu zbliżyć się do niektórych zwierzątek i je pogłaskać. To była ciekawa lekcja przyrody.p. Anna Kardecka6 czerwca
. uczniowie klasy II zaprezentowali maluchom z przedszkola i klas 0a i 0b przygotowaną inscenizację pt. "Niewielki, ale śliczny, wiosenny teatrzyk ekologiczny". Drugoklasiści samodzielnie przygotowali wcześniej wszystkie rekwizyty.
                                                           p. Anna Kardecka2 czerwca  - Dzień Dziecka w naszej szkole . Uczniowie bawili się w klasach , oglądali filmy, uczestniczyli w grach sportowo-rekreacyjnych, a później wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na dyskotece.   
p. Anna Kardecka


Sukcesy  uczniów klasy III i klasy II.

·         Zuzia Palma odniosła zwycięstwo  w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

·          w Rzechcie – „Mistrz Matematyki klas III

·         Kacper Augustyniak  został Mistrzem Ortografii klas III na Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Dąbrowie Wielkiej

·         Szymon Ciepłuch z klasy III zajął I miejsce w Konkursie Literackim „Tajemnice sieradzkiego parku” 
SP nr 9 w Sieradzu.

·         Paulina Grzelak z klasy III zajęła II miejsce w Konkursie Plastycznym „Parki Sieradza” w SP nr 9 w Sieradzu

·         Emilia Piecyk z klasy II zdobyła I miejsce w Konkursie Fotograficznym  „Parki Sieradza” organizowanym przez SP nr 9 w Sieradzu

·         Natalia Szymczak z klasy II została Mistrzem Ortografii klas II w Dąbrowie Wielkiej

 (I miejsce)                              

                              

                               


p. Anna Kardecka
p. Elżbieta OganiaczykNasze uczennice: Natalia Świniarska, Maria Świniarska, Anna Miłek,
zdobyły I miejsce w Gminnym Konkursie Przyrodniczym zorganizowanym przez 
SP w Dabrowie Wielkiej.


                       

21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły w barwnym korowodzie szli z Marzannami, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Większość dzieci przygotowała kolorowe, wiosenne czapki i kapelusze. Pogoda była super, więc spacer się udał. Wszyscy, wracając do szkoły, wesoło śpiewali piosenki o wiośnie.                       

                                                                   

                                                    
  p. Anna Kardecka20 marca Mikołaj Zarudzki z kl.II i Zuzanna Palma z kl.III reprezentowali naszą szkołę na III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim - "Współcześni polscy poeci dzieciom", który odbył się w SP nr 6 w Sieradzu.


                        
                                

                                

 
                        
 
p. Anna Kardecka

 


Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami po powrocie z ferii zimowych przygotowali niespodziankę dla babć i dziadków - piękny program artystyczny z okazji ich styczniowego święta oraz słodki poczęstunek. Zgromadzeni licznie na sali gimnastycznej dziadkowie ogromnymi brawami nagrodzili występy swoich wnuków - wiersze i piosenki. To było wzruszające spotkanie.
p. Anna Kardecka17 stycznia 2014
r. tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, najmłodsi uczniowie spotkali się z przedstawicielką Policji, która przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci już wiele wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy, ale to przypomnienie
na pewno utrwaliło te wiadomości.
 


p. Anna Kardecka16 stycznia 2014
r. wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się na zorganizowanej przez rodziców zabawie choinkowej. Młodsze dzieci w większości przyszły w różnych strojach maskaradowych. I oni i starsi uczniowie świetnie się bawili. Było też wielu rodziców, którzy dla dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Dzieciaki otrzymały też paczki ze słodyczami. W trakcie zabawy grupa uczniów korzystająca z dodatkowych zajęć tanecznych wykonała pokaz kilku tańców, wzbudzając ogromny aplauz. Wszyscy mieli także możliwość poćwiczyć kroki tańców dyskotekowych. Zabawa była super.


 
p. Anna Kardecka13 stycznia 2014r.
 wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd 
i Pastorałek w Rzechcie. Zespoły wokalne oraz soliści, działający w naszej szkole zdobyli następujące miejsca: Zuzanna Palma I miejsce, starsza grupa III miejsce, a młodsza wyróżnienie. Gratulujemy !  
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski

 Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią urządzili klasową wigilię. 
Wszyscy przynieśli na wspólny stół jakąś potrawę. Po podzieleniu się opłatkiem
i złożeniu sobie życzeń, zasiedliśmy do stołu. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Wychowawczyni złożyła poprzez uczniów najlepsze życzenia dla rodziców i rodziny: Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku.
 

Podobne spotkania wigilijne odbyły się w każdej klasie.


 
 
p.Anna Kardecka15 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Wigilijny. Dzieci przedstawiły jasełka i przygotowały ozdoby świąteczne na kiermasz. Rodzice częstowali przybyłych gości potrawami wigilijnymi. 

 
 
Nauczyciele nauczania zintegrowanego 
oraz opiekunowie zespołu Didymos6 grudnia 2013r.  zastęp zuchowy z naszej szkoły "Sprytne koty" wziął udział w Mikołajkowym Rajdzie w Sieradzu. Zuchy odwiedziły redakcję "Naszego Radia", były w Dyrekcji Parków Krajobrazowych oraz u P. Prezydenta Sieradza w Urzędzie Miejskim. Wszędzie dowiedziały się ciekawych rzeczy, złożyły świąteczne życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane kartki.


                                                                                                                                                                

p.Anna Kardecka
p. Katarzyna Rybak6 grudnia 
2013 r. naszą szkołę odwiedził ŚWIĘTY MIKOŁAJ wraz z elfami oraz babcią. Dzieci miały okazję wysłuchania opowiadania, śpiewania piosenek, ubrania wspólnie z elfami choinki.Na zakończenie Św. Mikołaj wręczył grzecznym dzieciom prezenty.


 

p. Magdalena Winiarek


5 grudnia 2013r.  uczniowie z klasy V wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych „Mistrz Tabliczki Mnożenia” 
w Chojnem. Pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła nasza uczennica  Daria Król.

p. Anna Mędrek
29 listopada 2013 r.  w  naszej szkole odbyła się II edycja 
Gminnego Konkursu Piosenki " Śpiewające Skrzaty".
 
Miło nam było gościć dzieci wraz z opiekunami   ze szkoły w Chojnem, Kłocku, Kliczkowie Małym oraz uczniów Szkoły z Charłupi Małej. Dzieci prezentowały piosenki o tematyce dziecięcej w trzech kategoriach:
kl. 0-I, II-III, oraz zespoły.  
Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do występów w przyszłym roku. 
p. Magdalena Winiarek3 grudnia 2013r. wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzenia spektaklu profilaktycznego, który mówił o zagrożeniach płynących z Internetu.Wystąpili artyści z krakowskiego teatru "Moralitet". Choć temat widowiska był poważny, to jednak aktorzy potrafili pokazać go w sposób śmieszny, ale ironiczny. Obejrzeliśmy go z zainteresowaniem.

p. Anna Kardecka2 grudnia 2013r. odwiedził naszą szkolę cyrk HECA. Artyści pokazali wiele sztuk, rozbawiali dzieci występami klownów, były popisy żonglerki.Wiele śmiechu było podczas występu kundelka, ale najwięcej emocji było podczas występu artysty z wężem boa. Wszyscy śmiałkowie mogli go nawet dotknąć.
p. Anna KardeckaDziewczynki z klasy II były uczestniczkami II Gminnego Konkursu Piosenki "Śpiewające Skrzaty", który odbył się 29 XI 013r. w naszej szkole. Wszystkie otrzymały dyplomy i ciekawe nagrody. Julka Kikowska i Natalka Szymczak wyśpiewały III miejsce w kategorii Zespoły. Gratulacje.

p. Anna KardeckaUczniowie klasy II wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Wraz z wychowawczynią przygotowali biało-czerwone kotyliony i chorągiewki, którymi udekorowali klasę, słuchali pieśni patriotycznych.

p. Anna Kardecka13 listopada 2013r w Sieradzkim Centum Kultury, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w "Multimedialnej lekcji filmowej" n/t "Alchemia radia i telewizji". 
Po lekcji odbyła się projekcja filmu pt "Safari".


 
p. Katarzyna Miziała07 listopada 2013r
 przystąpiliśmy do konkursu na najlepszą szkołę.
I Ty możesz na nas głosować.
<img height=

p. Dorota Wojterska18 października 2013r  uczniowie klas 0-III i przedszkolaki były w teatrzeArlekin w Łodzi na spektaklu lalkowym Alicja w Krainie Czarów. Po przedstawieniu młodsze dzieci odjechały do Charłupi, natomiast starsi z klas I-III zwiedzili jeszcze Muzeum Papieru i Druku. Tam poznali jeden z dawnych sposobów produkcji papieru, różne maszyny drukarskie. Najwięcej emocji było podczas wykonywania kartek czerpanego papieru, które zabraliśmy do szkoły. W drodze powrotnej był przystanek w barze McDonalds, gdzie wszyscy zjedli ulubione smakołyki i bawili się w sali zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

p. Anna Kardecka15 pażdziernika 2013r 
 uczniowie klasy II mieli zajęcia  w lesie. Poznawali warstwy roślin w lesie i nazwy drzew i krzewów. Słuchali odgłosów, wypatrywali mieszkańców leśnych zakątków, znaleźli też dużo podgrzybków. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wracali do szkoły.


                                                                                                 p. Anna Kardecka14 pażdziernika 2013r  odbyło się pasowanie pierwszoklasistów.
Tego dnia również zespół wokalno-recytatorski Didymos przygotował piosenki, wiersze oraz życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. 
Samorząd uczniowski natomiast wręczył słodkie upominki.
p. Katarzyna Rybak
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski


30 września 2013r
 chłopcy obchodzili swój dzień. Dziewczynki wraz z Panią wychowawczynią i rodzicami przygotowały poczęstunek i upominki.

p. Katarzyna Miziała02 września 2013r odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.