rok 2014-2015

26 czerwca 2015 r. Zakończenie roku szkolnego.

Kolejny rok szkolny za nami...
Tego dnia miało miejsce uroczyste pożegnanie uczniów klasy szóstej. 
Podopieczni Pani mgr Katarzyny Miziały przygotowali program artystyczny. W ten sposób pożegnali nauczycieli, kolegów i szkolne mury. Przekazali sztandar uczniom klasy piątej. Pani dyrektor wręczyła świadectwa, nagrody, dyplomy i podziękowania, a pani wychowawczyni życzyła sukcesów w dalszej edukacji. 


p. Katarzyna Miziała23 czerwca 2015r. klasa I a przedstawiłainscenizację bajki " Czerwony Kapturek "dla klas 0a, 0b, Ib, II i III oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Czerwonego Kapturka oraz groźnego wilka. 
Bajka pouczyła uczniów, iż nigdy nie należy oddalać się, rozmawiać i ufać nieznajomym osobom. W dniu 24 czerwca uczniowie kl. Ia zaprosili swoich rodziców, którym zaprezentowali bajkę. 


p. Jadwiga Gotkowicz
17 czerwca 2015r
.  uczniowie klasy III wraz z kolegami z pozostałych klas zwiedzali ZOO we Wrocławiu. Obejrzeli nie tylko wiele ciekawych i rzadkich zwierząt, ale również wiele okazów przepięknych roślin w Afrykarium. Wiele emocji wzbudziły różne zwierzęta wodne. Wszyscy na długo zapamiętają tę wyprawę.


                                      


p. Anna Kardecka


 

15 czerwca 2015 r. świętowaliśmy „Dzień Mamy i Taty”. Dzieci częścią artystyczną wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastój – śpiewając o tym jak ważna jest rodzina, składając życzenia w wierszykach oraz tańcząc, doprowadzając tym samym wszystkich do uśmiechu i radości. 
p. Angelika Musiał
p. Magdalena Winiarek21 maja 2015r
. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Drugiej Gminnej Olimpiadzie Sportowej. Zorganizowała ją Szkoła Podstawowa W Rzechcie. Zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy.

    

                                             

    

                                              

p. Magdalena Winiarek
p. Jadwiga GotkowiczW dniu 9 maja 2015r. odbył się X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Papieskiej 
im. Jana Pawła II organizowany przez naszą szkołe. Uczestnicy prezentowali utwory poświęcone Janowi Pawłowi II lub oparte na Jego twórczości. Nasz zespół Didymos zdobył I miejsce, zaś Karina Opelt wyśpiewała miejsce II. Gratulujemy ! W atmosferę festiwalu wprowadziła wszystkich była uczestniczka zespołu
Didymos - Dominika Tokarek, króra zasiadła m.in w jury.  

p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski27 kwietnia 2015r
. uczniowie z klas I-III byli w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Miały okazję zobaczyć wiele samolotów wojskowych, mogły wejść do niektórych i poczuć się przez chwilę pilotami. Wiele emocji wzbudził okaz F-16. Niestety, nie można go było nawet dotknąć, ale podziwialiśmy go i pozwolono nam zrobić zdjęcie obok niego. Pogoda nam też dopisała. Wszystkim podobała się ta wycieczka, a chłopcom szczególnie.


 

  p. Jadwiga Gotkowicz
p. Anna Kardecka22 kwietnia 2015r. w SP nr 6 w Sieradzu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs "Zabawa z lekturą". Po raz pierwszy pojechała na ten konkurs drużyna dziewczynek z klasy III w składzie: Żaneta Fuminkowska, Natalia Klucha, Emilia Piecyk i Natalia Szymczak. Było wiele różnorodnych zadań do wykonania. Dziewczyny świetnie sobie poradziły. Zajęły III miejsce, przecierając tym samym szlak dla następnych drużyn z klas trzecich. Gratulacje.
  

p. Anna Kardecka24 kwietnia 2015r. Grupa Didymos uczestniczyła w Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Chojnem. Uczniowie przygotowali bajkę 
" O krasnoludkach i sierotce Marysi ". Zajęliśmy III miejsce.
p. Katarzyna Miziała
p. Marzena Feliksiak
p. Rafał LisowskiUczniowie klasy III Emilka Piecyk, Natalka Szymczak i Mikołaj Zarudzki reprezentowali naszą szkołę w XIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Skrzacik", który odbył się 9.04.2015r. w SP nr4 w Sieradzu. 
Nasi uczniowie zdobyli IV miejsce, Gratulujemy.


 


p. Anna Kardecka31 marca
 2015r. obchodziliśmy Poranek Wielkanocny. Uczniowie klas starszych wraz z zespołem Didymos przedstawili Misterium Męki Pańskiej. Na uroczystości gościliśmy Księdza Prałata Grzegorza Drzewieckiego, Wójta Gminy Sieradz 
pana Jarosława Kaźmierczaka, przedstawicieli harcerstwa, rodzinę patrona naszej szkoły oraz wielu innych gości. 


p. Marzena Feliksiak
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski27 marca
 2015r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy I B zaprezentowali przedszkolakom oraz dzieciom z klasy IA i II przygotowaną inscenizację pt. Witamy Wiosnę" p. Magdalena Winiarek20 marca 
POWITANIE WIOSNY uczniowie z klas. 0-III oraz przedszkolaki utworzyli barwny korowód i wraz z wykonanymi w klasach Marzannami wyruszyli na spacer by pożegnać zimę, a powitać wiosnę.  

p. Magdalena Winiarek12 marca 2015
. nasza szkolna drużyna zajęła pierwsze miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej  i zdobyła Puchar Wójta Gminy Sieradz. Gratulujemy.

 
p. Rafał Lisowski11 marca 2015r. kolejny raz uczestniczyliśmy w meczu Polska - Włochy. 
Jak zwykle kibicowaliśmy naszej drużynie z Bełchatowa, która wygrała 3:1.      


p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski


10 marca 2015r. z okazji minionego Dnia Kobiet, wszyscy uczniowie z klas I - III byli w kinie w Zduńskiej Woli na bajce pt. "Baranek Shaun". Po seansie i krótkim spacerze był przejazd do Mac Donalda, gdzie wszyscy otrzymali smaczne przekąski. Po wielu szaleństwach w sali zabaw w barze, wyruszyliśmy do szkoły. To był świetny sposób na spędzenie Dnia Kobiet.
 

 
p. Anna Kardecka 


30  stycznia 2015 r
. w naszej szkole odbył się „Dzień Babci i Dziadka”.
Dzieci swoim dziadkom złożyły życzenia, były również piosenki
i tańce. Rodzice przygotowali dla przybyłych gości poczęstunek.

          


          


          

 

p. Angelika Musiał
W dniu 21 stycznia 2015 r odbyły się w świetlicy szkolnej 
warsztaty biblioteczne kl. III - IV.
Uczniowie brali udział w konkursach wiedzy ogólnej, znajomości baśni i legend.


        


        

p. Dorota Wojterska
p. Anna Lewandowska


 


19 stycznia 2015 r. uczniowie klas IV i V wzięli udział w konkursie matematycznym "Mistrz tabliczki mnożenia", którego organizatorem była 

Szkoła Podstawowa w Chojnem.
Kacper Augustyniak z klasy IV wywalczył II miejsce, Sebastian Nowadzki z  klasy V - III miejsce (wyróżnienie). Gratulujemy!

 

p. Anna Mędrek
14 grudnia 2014 r
. w naszej szkole odbył sie Wieczór Wigilijny. 

Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Baśniowe Boże Narodzenie", przygotowały ozdoby świąteczne na kiermasz . Rodzice częstowali przybyłych gości potrawami wigilijnymi.

                  

                  


p. Magdalena Winiarek


 

14 grudnia 2014r. podczas Wigilijnego Wieczoru zespół Didymos, śpiewając kolędy, wprowadził wszystkich gości w niepowtarzalną atmosferę 
świąt Bożego Narodzenia.

 

p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski


 

12 grudnia 2014 r. klasy 0-III z okazji Mikołajek wybrały się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego do Fabryki Bombek.

                   

p. Magdalena Winiarek
SIERADZKI  WOLONTARIUSZ  ROKU 2014.
PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIA WRĘCZONO PO RAZ TRZECI


Po raz trzeci miasto doceniło sieradzan, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W gronie wyróżnionych znaleźli się społecznicy działający na rzecz chorych, starszych czy dzieci.
Wręczono 11 prestiżowych statuetek, w tym dwie specjalne.


Sieradzki Wolontariusz Roku 2014. Miasto przedstawia wyróżnionych:               

                                                                                                    p. Arleta Gutkowska 

  Na co dzień jest nauczycielką. Jako wolontariuszka bardzo aktywnie działa na rzecz dzieci i ich rodzin. Jest nieocenionym wsparciem działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a Jej postawa życzliwości i chęć pomagania dzieciom jest ze wszech miar zasługująca na docenienie. 

              

                                                                                                          Piotr Jasiak 

  To sumienny i bardzo odpowiedzialny młody człowiek. Swoją pracą pokazuje, że bezinteresowna pomoc chorym i niepełnosprawnym może sprawiać przyjemność. M.in. prowadzi 
terapię śmiechem na Oddziale Pediatrycznym sieradzkiego szpitala, także w Domu Pomocy dla dzieci chorych i w wielu innych miejscach. Jego postawa, Jego działania, zaangażowanie warto pokazywać innym i doceniać. 


p. Wanda Bartosińska8 grudnia 2014r.  Mikołajki klasowe . Tego dnia  było bardzo miło gdyż wspólnie obdarowywaliśmy się prezentami oraz uczestniczyliśmy w wieczorze filmowym, który zorganizowała klasa VI.
p. Wanda Bartosińska
p. Katarzyna Miziała


5 grudnia 2014 r. grupę 3 – 4 latków odwiedził Mikołaj. Dzieci bardzo miło spędziły czas przy słodkich łakociach, prezentach i nastrojowych kolędach. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt.p. Angelika MusiałStarostwo Powiatowe w Sieradzu odwiedziły dziś dzieci z drużyny zuchów Szkoły Podstawowej w Charłupi Małej. Urząd był jednym z etapów organizowanego przez tę placówkę rajdu mikołajkowego.
W starostwie dzieci odwiedziły gabinet starosty sieradzkiego Dariusza Olejnika. Jednym z punktów rajdu mikołajkowego, w którym wzięły udział, było również Muzeum Okręgowe w Sieradzu, po którym oprowadzał je dyrektor Jerzy Kowalski.

          


 
 
p. Wanda BartosińskaZuchy z klasy III z zastępu "Sprytne Koty" były 5 grudnia na Zuchowym Rajdzie Mikołajkowym w Sieradzu. Wylosowały zadanie i miejsca, które miały odwiedzić. Były to : Klasztor sióstr Urszulanek, Dyrekcja Parków Krajobrazowych i redakcja "Naszego Radia". Wszędzie miło zostały przyjęte i nawet obdarowane upominkami. Rajd zakończył się w harcówce ZHP Sieradz ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem. Zuchy bardzo zadowolone powróciły do szkoły.

p. Anna Kardecka

 

5 grudnia 2014r. rodzice uczniów klasy III  przygotowali dla swoich pociech słodkie mikołajkowe upominki. Przy wspólnych zabawach i słodyczach 
szybko mijał czas.
                                     


p. Anna Kardecka


 28 listopada2014 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej "ŚPIEWAJĄCE SKRZATY". Miło nam było gościć dzieci wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej nr 4 oraz szkoły podstawowej nr 9 z Sieradza, jak również dzieci wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej w Słomkowie Mokrym, oraz uczniów szkoły podstawowowej 
w Charłupi Małej. Dzieci prezentowały piosenki w trzech kategoriach : kl. 0-I, kl. II-II oraz zespoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy
do występów w przyszłym roku.
                

                                                                 

p. Magdalena Winiarek

 

25 listopada 2014r. odbył się V Regionalny Festiwal Piosenki Religijnej "Cecyliada" w Rossoszycy.
Nasze dziewczyny z zespołu DIDYMOS: Julia Gławęda i Zuzanna Palma zdobyły II miejsca w swoich kategoriach. Pierwszy raz w konkursie uczestniczyła Karina Opelt, która otrzymała wyróżnienie.                       

p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski


25.11.2014. Warsztaty harcerskie "Zdrowa żywność".


                                                                     Degustacja sałatki zrobionej przez harcerzy


 
 p. Marzena Feliksiak
p. Krzysztof Owczarek12 listopada 2014r
. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Inscenizację słowno - muzyczną przygotowała klasa VI i zespół Didymos. Patriotyczne wiersze i pieśni uświadomiły uczniom wartość tego święta i były piękną lekcją patriotyzmu. 
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski8 listopada 2014r
. Uczestniczyliśmy w meczu Skry Bełchatów
z Effectorem Kielce. Kolejny raz kibicowaliśmy naszej ulubionej drużynie
z Bełchatowa, która wygrała 3:1. Nasz aplauz był tak silny, że otrzymaliśmy pochwałę od Klubu Kibica oraz komentatora meczu. Wśród nas brakowało wiernego kibica - Pani dyrektor Wandy Bartosińskiej.
 
 
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski7 listopada 2014r. Uczniowie klas II i III byli w Centrum Nauki "Kopernik" 
w Warszawie. W małych grupkach zwiedzali wystawę, świetnie się przy tym bawiąc. Wiele osób wykazało się pomysłowością i odwagą. Niektóre bez wahania leżały na "łożu fakira", budowały łuki, sklepienia, robiły olbrzymie mydlane bańki, poddawały się różnym eksperymentom. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wrócili do domów.                                   p. Anna Kardecka6 listopada 2014r. "Dyskoteka Strachów". Wieczór ten był bardzo ciekawy 
i atrakcyjny. Przy blasku świateł można było ujrzeć postaci z różnych filmów i bajek. Podczas dyskoteki odbył się pokaz strojów. Każdy został nagrodzony słodkim upominkiem. To już druga taka dyskoteka w naszej szkole zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

 
p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski15 października 2014r. Klasy V i VI uczestniczyły w lekcji na temat segregowania odpadów. Zwiedziły również Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "ORLI STAW" w Dzigorzewie.
 
  
p. Katarzyna Miziała

 

14 października 2014r. Samorząd Szkolny i zespół Didymos przygotowali wszystkim pracownikom szkoły miłą niespodziankę. 
Wręczyli kwiaty oraz przedstawili montaż słowno-muzyczny


p. Katarzyna Miziała
p. Rafał Lisowski14 października 2014r. Ślubowanie pierwszoklasistów. 

         

        


p. Magdalena Winiarek26 września 2014r.  Klasowa Rada Rodziców wraz z wychowawczynią przygotowały w klasie uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Były życzenia dla chłopców i wspólne zabawy, ale najwięcej radości sprawił poczęstunek. Były pizze, soki i owoce. Pychota. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce. To był miły dzień.


 

 p. Anna Kardecka


Święto pieczonego ziemniaka w klasach I - III


 
p. Wanda Bartosińska18 września 2014r
.  Uczniowie klasy III zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i foliowe worki wyruszyli w okolice szkoły w ramach akcji "Sprzątanie Świata 2014". Porządkowali teren wokół  remizy OSP. 
Zebrali sporo śmieci, które spakowane przynieśli do kontenerów z odpadami.
p. Anna Kardecka


01 września 2014r
. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
W atmosferę nauki i pracy wprowadziła nas klasa IV
.


p. Katarzyna Miziała